STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA
Okurky se zeleninou.

Okurky se zeleninou.


STERIL OKURKY

2 litry vody + 1/2 litru octu1+ 22 dkg cukru + 1 deko.. nebo něco, co používáte na nálev do okurek.8 kuliček nového koření,10 kuliček pepře 1 bobkový list.To vše dáte svařit,jakmile začne vařit ztlumit plamen a nechat 5 minut .Pak vypnout.Další fígl je. Okurky omyté do sklenic a do každé 3 stroučky česneku, dvě kolečka cibule a pár koleček mrkve.

Finta je ve vaření, nebo sterilaci.Zalévám horkým nálevem zavíčkuju a dám do zavařovacího hrnce.Sklenice nesmí být ponořená ve vodě.. víc jak 3 centimetry.Pokud máte teploměr, necháte vyletět teplotu na 100°C a stáhnete plyn na minimum.Jinak počkáte, až to bude v hrnci bublat stopnete si čas. Takto necháte 8 maximum 10 minut a dolů z plotny.Takto sterilované okurky musíte nechat 14 dnů uležet, pak začněte brát, jsou lepší protože zůstanou křupavé i po roce. Nevařit prosím déle jinak by byly měkké a nebylo by to ono. A nelekéjte se pokud je vyndáte z hrnce a uvidíte,že jsou ještě zpola zelené jak byly.To je právě ta finta,aby zůstaly křupavé a nebyly jako bláto.Ještě je možno zavařovat v troubě a to takto na hluboký plech si dáme vodu a do ní poskládáme sklenice okurek.Zapneme troubu na 140°C  Necháme ohřev a sem tam zkontrolujeme jakmile začnou ve sklenicích jít bublinky,to je asi za 20 minut troubu vypnout a nechat ještě 7 minut zavřenou

Ještě se dají dělat.. tak že nakonec vaření do nálevu prolisujete paličku česneku,ale to nemám ráda. Nálev se pak musí nechat odstát a scedit.Ty kousky česneku v okurkách nevypadají esteticky.Pokud máte třeba rádi ostřejší dát do nálevu k vaření 1 feferonku.Já jich na zimu zavařuju 80 sklenic to je pak várka.

Přeju hezké zavařování.

Ještě přidám okurky podobné Znojemským,jen se zeleninou a koprem.

Ne 18. květen 2008, 16:19:58 CEST
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36786 | 40%)
Ne (27938 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one