STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA
steril třešní

steril třešní

Rada jak dostat z třešní nezvané hosty červíky.
Jak na to.
Třešně odstopkujeme.Do dřezu si napustíme vlažnou vodu.Podle množství třešní na,každé  2 kila odhadem přidáme do vody 3 lžíce octu a třešně necháme nejméně 3 hodiny namočené.Tenhle fígl je starší než já.Takto dělala třešně už babička.A červíčci vždycky z třešní zmizeli.Po této lázni třešně řádně omyjeme a plníme do čistých suchých sklenic.Přidáme 2-3 lžíce cukru krupice a zalejeme 1 cm pod okraj teplou vodou. Nebo si uděláme nálev z cukru a vody.Na litr vody dáme 20-25 dkg cukru krupice a rozmichat.Zavíčkujeme a dáme vařit.Zavařit se dá různě pokud máme teploměr a zavařovací hrnec, je to takto.20 -25 minut na 80-85 °C.Řidíme se zralostí ovoce.
Pokud hrnec nemáme ,tak vaříme takto.Dáme do hrnce dolů starší útěrku, na ni postavíme láhve a zalijeme, aby sklenice byly do poloviny ve vodě.Začneme vařit ,až začne voda bublat necháme na plno 5 minut a stáhneme plyn na polovinu.Necháme 20 minut pak odstavíme.je hotovo.
Zavařování v horkovzdušné troubě.
Na plech s vysokým okrajem postavíme láhve nalijeme vodu a zapneme ohřev na 180°C.Počkáme, až nám v láhvích začnou chodit bublinky, to je asi za 20-25 minut.Pak stáhneme teplotu na 60- 70C a necháme ještě 15 minut.
POZOR POKUD BY V PLECHU BYLO MÁLO VODY DOLIJEME OVŠEM NÉ STUDENOU,LÁHVE BY NÁM PRASKLY.DOLÉVÁME HORKOU VODU Z KONVICE.

 
Čt 10. červenec 2008, 00:02:14 CEST
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36786 | 40%)
Ne (27938 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one