STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA

Buchtičky s krémem

Buchtičky s krémem

Buchtičky s krémem

Těsto na buchtičky,dělám, jako na svatební koláčky.
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Svatební koláče z 1 kg mouky Mouku dáme 75 dkg hladké a 25 dkg polohrubé 20 dkg cukr krupice 4 deci mléka,půl deci rumu, 2 kostičky droždí.. nedávejte sušené, není to ono citronová kůra z půl citronu 2 vejce trochu osolit finta aby koláče bylý vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 4 dkg a k tomu přidáme lžíci sádla a ještě 4 lžíce oleje .

POSTUP PŘÍPRAVY

Příprava těsta: mouku, vejce ,tuk a,sůl,citron kůru a vejce dáme do misy. Mléko ohřejeme, jemně nesmí být horké, přidáme všechen cukr a rozmícháme. Pak tam rozdrobíme droždí a zamíchat.Necháme v teple, až kvásek vzejde.Potom vlijeme do mísy a vypracujeme hladké těsto.Správné těsto, pokud je dobře vypracované si pouští bublinky.Dáme na teplé místo a necháme kynout asi 1,5 hodiny.Protože bylo málo času, upekla jsem klasiku mazanec a jak vychladl nakrájela.Zalila krémem a papání bylo hotovo.

Krém.
1 1/2  litru mléka
2 vanilkové pudinky
1 vanilkový cukr
4 lžíce rumu
5-6 lžic cukru (cukr je orientační,každý má, jinak rád sladké.)

Odlejeme si trochu studeného mléka, rozmícháme v něm pudinky.Zbytek dáme vařit.Po zavaření osladíme a vlijeme pudinky.Mícháme, až pudink zhoustne,pak přidáme rum a dobře promícháme.Můžeme podávat.dobrou chuť.
Út 8. duben 2008, 22:26:22 CEST
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36786 | 40%)
Ne (27938 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one