STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA

Vánočka z devíti pramenů

Vánočka z devíti pramenů

Vánočka z devíti pramenůPOTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 kg hladké mouky
½ litru mléka
Tuk 3 druhy rozpustit 4 dkg másla 1pol.lžíci sádla 5 lžic olej Rozpuštěný tuk je obsah 2 dcl sklenička asi 1 ½ cm pod okraj.
2 kostičky droždí
25 dkg cukr
Sůl
2 celá vejce
Rozinky namočené v rumu
Citronová kůra z půl citronu
1 vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

Ohřát mléko, do něj roztopíme cukr a rozdrobíme 2 droždí.Necháme 10 minut stát,než vzejde kvásek.Do mísy dáme všechny ingredience.Zalejeme kváskem a zaděláme vláčné těsto.Dobře propracujeme a necháme nakynout.Vánočka je pletená z 9 pramenů.Nejdříve vyválíme 4 prameny a spleteme dáme na plech,rozplácneme dlaní střed.Vyválíme si 3 prameny a spleteme klasický cop,položíme na střed a zase přitlačíme střed dlaní.Nakonec vyválet poslední dva prameny a jen je stočíme.Položíme nahoru a přitlačíme.Vánočky necháme na plechu asi 45 minut kynout.Pak teprve namažeme vejcem a dáme péct.Nikdy nemažeme hned, těsto pak špatně kyne.Pečeme 45minut až 1 hodinu, podle velikosti vánočky vyzkoušíme špejlí.Z této dávky jsou dvě vánočky o váze asi 90 dkg. Dobrou chuť.
Nenafotila jsem postup pletení,ale polepším se, dodám u dalšího pečení.Výsledek vidíte na foto.Z tohoto těsta se dají dělat koláče,Honzíkovy buchty,nebo buchty kynuté s čímkoli na celý plech.Dělám z něj i sladké rohlíky plněné ořechovou náplní.Jsou báječné tím,že netvrdnou a vydrží měkoučké dlouhou dobu.

Ne 27. leden 2008, 12:28:25 CET
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36786 | 40%)
Ne (27938 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one