STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA

Tvarohové buchty s anansem a blumy

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
1/2 kg mouky Mouku dáme 25 dkg hladké a 25 dkg polohrubé
10 dkg cukr krupice
1/4litru mléka,
1 lžíci rumu,
1 kostičky droždí.. nedávejte sušené, není to ono
citronová kůra trošku na vůni
1 van cukr
1 vejce trochu osolit finta aby koláče bylý vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 2 dkg a k tomu přidáme rovnou lžíci sádla a ještě 2 lžíce oleje

POSTUP PŘIPRAVY
Uděláme klasické kynuté těsto.

Příprava těsta: mouku, vejce ,tuk a,sůl,citron kůru a vejce dáme do misy. Mléko ohřejeme, jemně nesmí být horké, přidáme všechen cukr a rozmícháme. Pak tam, rozdrobíme droždí a zamíchat.Necháme v teple, až kvásek vzejde.Potom vlijeme do mísy a vypracujeme hladké těsto.Správné těsto, pokud je dobře vypracované si pouští bublinky.Dáme na teplé místo a necháme kynout asi 1,5 hodiny.
Na plech si nalejeme lžičku oleje a na ni dáme těsto.Z této dávky vyjde 2 a půl plechu.Plníme podle toho, co máme rádi.U nás  byly s tvarohen a ananasem ,1 plech a jeden a půl s blumy.


DROBENKA: Mouka hladká na 30 dkg mouky, 10 dkg tuku nedělat z másla. Drobenka není vláčná, je pak tuhá.Dávám tuk Stela, nebo cukrářská Lukana Cukr moučka podle chuti asi 8-10 dkg a vanilka + citronová kůra. Drobenka musí být na tyto buchty sypká a dělám ji den předem, aby si natáhla vůni a chuť.

ROZTAŽENÍ NA PLECH.JPG
připraveno do trouby

připraveno do trouby

pečíno tvarohová s anansem

pečíno tvarohová s anansem

pečíno blumová

pečíno blumová

Čt 10. duben 2008, 17:20:47 CEST
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36786 | 40%)
Ne (27938 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one