STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA
Svatební koláčky

Svatební koláčky

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Svatební koláče z 1 kg mouky. Mouku dáme  hladkou  20 dkg cukr krupice 4 deci mléka,půl deci rumu, 2 kostičky droždí.. nedávejte sušené, není to ono citronová kůra z půl citronu 2 vejce trochu osolit finta aby koláče byly vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 6 dkg a k tomu přidáme vrchovatou lžíci sádla a ještě 4 lžíce oleje .

POSTUP PŘÍPRAVY

Příprava těsta: mouku, vejce ,tuk a,sůl,citron kůru a vejce dáme do misy. Mléko ohřejeme, jemně nesmí být horké, přidáme všechen cukr a rum rozmícháme. Pak tam rozdrobíme droždí a zamíchat.Necháme v teple, až kvásek vzejde.Potom vlijeme do mísy a vypracujeme hladké těsto.Správné těsto, pokud je dobře vypracované si pouští bublinky.Dáme na teplé místo a necháme kynout asi 1,5 hodiny.Pak děláme koláčky z této dávky jich je asi 80 kusů
Do pekárny vkládáme v tomto pořadí.
Mléko.vejce,tuk,sůl,rum,mouku,citron kůru cukr a droždí.Zapneme na program těsto.
NÁPLNĚ DO KOLÁČKŮ:TVAROHOVÁ,POVIDLOVÁ,MAKOVÁ,


Suroviny:
Náplně do koláčů:TVAROHOVÁ: Poznámka tvaroh koupím dva dny předem dám do bílého plátna a nechám vykapat vodu.Jinak je řídký a styl zahuštění krupicí a tak je nehodný svatebních koláčů. 50 dkg tvarohu
25 cukr moučka
dva žloutky
1 van.cukr
rozinky namočené v rumu asi 24 hodin
citronová kůra z půl citronu
POVIDLOVÁ: povidla rozmícháme podle chuti s trochou rumu a cukrem troškou skořice, pokud jsou řídká zahustíme perníkem na strouhání .Perník se dostane v márketech a je jako velká tabulka čokolády .Je tvrdý a dobře se strouhá a povidla jsou super.
MAKOVÁ:Mák 250g umeleme a uvaříme v 100 ml mléka do měka. Osladíme podle chuti a dochutíme, asi 3 lžícema marmelády, nejlépe rybízové.Přidáme skořici, vanilkový cukr a citron kůru chvilku podusíme a je hotovo. Pozor michat, nebo vařit v hrnci na mléko, tam neni třeba moc michat nepálí se.

Ořechová.
100 g vlašské ořechy.
7 lžic mléka.
50g cukru.
1/2 vanilka cukr.
citron kůra.
skořice.
rum.
na dohuštění asi 1 hrst mletých piškotů.
Do vařícího mléka  oslazeného dáme ořechy a povaříme.Vařím v mlékovaru nepřipaluje se.Jinak míchat.
Vaříme asi 5 minut.
přidáme zbývající ingredience a dochutíme zahustíme piškoty a je hotovo.
Na půl kila mouky dělám tuto dávku 3x.


DROBENKA:Na tuto dávku  těsta drobenku ze dvou dávek. Mouka hladká na 30 dkg mouky, 18 dkg tuku nedělat z másla. Drobenka není vláčná, je pak tuhá.Dávám tuk Stela, nebo cukrářská Lukana Cukr moučka podle chuti asi 8-10 dkg a vanilka + citronová kůra. Drobenka musí být jako plastelina a dělám ji den předem aby si natáhla vuni a chuť.Totéž nádivky večer udělám a dám do lednice.
So 20. duben 2013, 17:20:30 CEST
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36786 | 40%)
Ne (27938 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one