STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA
Ladovy koláčky kynuté

Ladovy koláčky kynuté

Svatební koláče z 1 kg mouky Mouku dáme 75 dkg hladké a 25 dkg polohrubé 20 dkg cukr krupice 4 deci mléka,půl deci rumu, 2 kostičky droždí.. nedávejte sušené, není to ono citronová kůra z půl citronu 2 vejce trochu osolit finta aby koláče byly vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 4 dkg a k tomu přidáme lžíci sádla a ještě 4 lžíce oleje .

POSTUP PŘÍPRAVY

Příprava těsta: mouku, vejce ,tuk a,sůl,citron kůru a vejce dáme do misy. Mléko ohřejeme, jemně nesmí být horké, přidáme všechen cukr a rozmícháme. Pak tam rozdrobíme droždí a zamíchat.Necháme v teple, až kvásek vzejde.Potom vlijeme do mísy a vypracujeme hladké těsto.Správné těsto, pokud je dobře vypracované si pouští bublinky.Dáme na teplé místo a necháme kynout asi 1,5 hodiny.Pak děláme koláčky z této dávky jich je asi 80 kusů
NÁPLNĚ DO KOLÁČKŮ:TVAROHOVÁ,POVIDLOVÁ,


Suroviny:
Náplně do koláčů:TVAROHOVÁ: Poznámka tvaroh koupím dva dny předem dám do bílého plátna a nechám vykapat vodu.Jinak je řídký a styl zahuštění krupicí a tak je nehodný svatebních koláčů. 50 dkg tvarohu
25 cukr moučka
dva žloutky
1 van.cukr
rozinky namočené v rumu asi 24 hodin
citronová kůra z půl citronu
POVIDLOVÁ: povidla rozmícháme podle chuti s trochou rumu a cukrem troškou skořice, pokud jsou řídká zahustíme perníkem na strouhání .Perník se dostane v márketech a je jako velká tabulka čokolády .Je tvrdý a dobře se strouhá a povidla jsou super.

Koláčky upečeme tvarohové.Abychom je měli krásné a neroztekly se nám  povidla nahoře.Upečeme koláč holý, jen ve středu uděláme důlek před pečením.Důlek aby byl stejnoměrný dělám žárovkou,nebo se dá udělat naběračkou.
POZOR KOLÁČKY MUSÍ BÝT ŘÁDNĚ VYKYNUTÉ JINAK SE vÁM NAFOUKNOU A NEBUDE MOŽNÉ, NA NĚ PO UPEČENÍ DÁT POVIDLA.
Upečený nechám vychladnout a dozdobím jak je na foto.
Povidla koupená osladím ochutím rumem a skořicí.Zahustíme perníkem na strouhání.Dostanete v Tescu,  pod názvem perník na strouhání.
Pá 29. únor 2008, 13:13:30 CET
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36786 | 40%)
Ne (27938 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one