STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA
Svatební

Svatební

POTŘEBNÉ PŘÍSADY:
1.) KORPUS:
Ořechový, ten je nej na držení patrového dortu: 9 vajec, 9 lžic cukr moučka, 9 lžic polohrubá mouka, 4 lžíce olej, 1 vanilkový cukr, 6 lžic ořechy.
2.) KORPUS:
Mechovo-čokoládovy: 7 vajec, 7 lžic cukr moučka, 7 lžic mouka polohrubá, 2 čokolády na vaření hořké, 1 lžička prášek do pečiva, 3 lžíce olej. Nic nepokazíte, pokud přidáte 3 lžíce ořechů, dort má jemnou chuť
3.)KORPUS:
Piškotový se strouhanou čokoládou: 3 vejce, 3 lžice cukr moučka, 1 van cukr, 4 lžice pol. mouka, 1 lžice olej, 1/2 lžičky prášek do pečiva, 1/2 čokolády s arašidy, nebo mléčná bez oříšků a dát do mrazáku, pak rychle nastrouhat na hrubo, do dortu a zamíchat.

POSTUP PŘÍPRAVY:
U všech dortů začneme, že našleháme tuhý sníh, pak do něj zašleháme polovinu cukru + van. cukr. Po jednom žloutky a pak zbytek cukru. Chvilku šleháme do tuhé pěny přidáme po troškách olej.
U 1.) korpus: po té vypnout šlehač a zbývající ingredience zamíchat ručně v tomto pořadí mouka smíchaná s práškem do pečiva a nakonec ořechy.

2.) korpus: 2 čokolády roztopím ve vodní lázni a nechám vychladit do vlažna, po lžících zašlehám do našlehané hmoty. Vypnu šlehač a zamíchám mouku smichanou s práškem do pečiva nakonec oříšky.

3.) korpus: postupujeme stejně, jen nastrouhanou čokoládu zamícháme nakonec a dáme péct.


Pečeme v horkovzdušné troubě na 170-180 °C, 1.) korpus asi 45-50 minut, 2.) korpus 40-45 minut. a ten 3.) nejmenši je hotov asi za 22 minut.

Obrázky najdete v galerii, recepty a obrázky jsou pojmenovány stejně. Fantazii se meze nekladou. Jen doporučuji, pokud pracujete s živými květy raději je nejprve zavoskujte, aby vám neuvadly. Zamezíte tím výparům vody a kvítko vydrží o to déle. Nemusíte používat žádný speciální vosky na květy, stačí rozpustit svíčku. :-) Přeji hodně zdaru.
Čt 7. únor 2008, 22:16:09 CET
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36787 | 40%)
Ne (27939 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one