STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA

ODLEHČENÝ ŠLEHAČKOVO MALINOVÝ DORT.

 

Recepty jsou psané i pro nepečící laiky.Krok za krokem.přeji všem ať se podaří.Případné dotazy směrujte ke mně do mailu.Najdete ho na hlavní straně v kontaktech.

 
Korpus pod dort.

3 bílky našleháme do tuha pak přišleháme 1 lžíce cukru moučka + 1 vanilka cukr,následují zašlehat 3 žloutky chvilku šleháme a přidáme 1 lžící cukru moučka zašlehat.Pak dvě lžíce oleje.Vypneme šlehač a vařečkou vmícháme směs 2 lžic mouky polohrubé 1 lžíce kakaa a 1 lžičky prášku do pečiva.Suché přísady mouka kakao a pr.do peč.Smíchám dohromady ať se nedělají hrudky z kakaa..

Vlijeme do vymazané formy sádlem a vysypané polohrubou moukou.Pečeme asi 25-30 minut na 170°C.Na tento dort je nejlepší forma která se dá otevřít.

Dort po upečení nevyklápím nechám chvíli stát pak odepnu a sundám vrchní ráfek  at rychleji vychladne.

 
Připravíme si na krémy a zdobení toto.
2 rama na šlehání
Cukr do šlehačky na zdobení podle vlastní chuti

2 deci  jahodová malinová, nebo jiná ovocná dřeň.Je k dostání v obchodech mražená.Pokud ne, stačí vzít kompotované jahody, nebo meruňky a scedit šťávu a ovoce rozmixovat.Jde to z jakéhokoli ovoce a máte dřeň do náplně.

1 ztužovač šlehačky od Otker
1 želatinový ztužovač Otker
½ želatina na sladké i slané použití.Otker neochucená.
2 vanilkové cukry

Jedna marmeláda, aby chutí seděla k ovocné dřeni… já jsem použila domácí malinovou.Obsah 180 g,je to sklenička od předsnidávky asi.

POSTUP

Korpus jsem si rozřízla promazala marmeládou dobře rozmíchat ať se dá na korpus natřít.( kdo je pohodlný nemusí proříznout namaže nahoru.)Takto promazaný korpus uzavřeme do dortového ráfku.

 

Želatinová směs ze šlehačky a cukru a želatinového ztužovače.

Jak na to.

Našleháte si ramu na šlehání do tuha.Připravíte si do vyšší nádoby 100ml vlažné vody vsypete tam obsah želatinového ztužovače.Vezmete ruční šlehač a prošleháte asi půl minutky.Dle návodu.Za stálého šlehání pak přidáte ovocnou dřeň 1deci a našlehanou šlehačku po lžících(každý má jinou chuť než nalijete do ráfku ochutnat směs zda vyhovuje sladkost.)..Toto nanesete na dort a uhladíte.Pak do lednice vytuhnout.Za 2 hodinky je hotovo a jdeme na předposlední fázi želatina.

Vím že spousta lidí si se želatinou nerozumí takže přesný poměr.

 

Želatina 20g na sladké i slané použití od Otker. Použijeme polovinu sáčku to je 10g.

Přesný poměr surovin.

100 ml vody do ní nasypeme 10 g želatiny necháme 10 minut stát.Pak postavíme na sporák a zahřejeme PROSÍM NEVAŘIT JEN ZAHŘÁT MÍCHAT. JAK JE TEPLÉ ODSTAVIT A VMÍCHÁME 100 ML MALINOVÉ NEBO JAKEKOLI DŘENĚ.Takto hned vylijeme na vystydlý dortík.Není nutno vyhlazovat želatina se srovná sama.dáme na hodinu do lednice.

 
POSLEDNÍ FÁZE DOZDOBENÍ.

1 šlehačka rama našlehat se ztužovaček a 1 van cukrem.musí to být dobře našlehané.Bude se zdobit pytlíkem a špičkou.Zdobení je na každém ,jak se mu líbí.Přeji dobrou chuť.Náš táta říká,že to je slast v hubě.

Máme hotovo výsledek vidíte na fotkách.

Tento receptík mi dělala jako dítěti moje babička.Tehdy takové vymoženosti jako ztužovače  nebyly.. šlehačka se zahušťovala Maizenou.Já si receptík upravila na dnešní dobu.TAKŽE DOBROU CHUŤ STOJÍ TO ZA TO.

105_0439.jpg
želatinový ztužovač.
želatinový ztužovač.
Ztužovaž šlehačky.
Ztužovaž šlehačky.
želatina
želatina
Domácí malinová marmeláda.
Domácí malinová marmeláda.
Toto je domácí jahodová dřeň mražená.
Toto je domácí jahodová dřeň mražená.
řízlý korpus namazaný marmeládou.
řízlý korpus namazaný marmeládou.
Přilepíme vrchní korpus a uzavřeme do ráfku.
Přilepíme vrchní korpus a uzavřeme do ráfku.
Hotovo dál už jsem nestíhala fotit... bylo hodně přes půlnoc, když byl hotov.
Hotovo dál už jsem nestíhala fotit... bylo hodně přes půlnoc, když byl hotov.
So 18. duben 2009, 15:12:11 CEST
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36787 | 40%)
Ne (27939 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one