Recept vložím
1 kg mouky hladké
20 dkg cukr krupice
½ Litru mléka, pokojová teplota, nebo ohřeju na vlažno.
1 kostička droždí.
2 lžíce rumu
Trošku citron kůry
2 vanilkové cukry.
2 vejce trochu osolit finta aby buchty byly vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 4 dkg a k tomu přidáme vrchovatou lžíci sádla a ještě 4 lžíce oleje .Vše nechám rozpustit před vložením do pekárny.
Příprava těsta: vejce ,tuk a,sůl,citron kůru,rum a vejce , mléko mouku,cukr a droždí.V tomto pořadí dáme do pekárny.Zapneme program těsto.
Náplně
Maková
Náplň maková.
500 g mák míchaný s cukrem koupený hotový
1 ½ deci mléka
Mák s mlékem dáme vařit do mlékovaru promícháme a necháme 10 minut vařit.Kdo nemá mlékovar musí míchat.
Do uvařené směsi přimícháme 4 vrchovaté lžíce rybízové marmelády,10 deka nastrouhaného perníku,1-2 lžíce rumu,a trošku citron kůry + malou lžičku skořice.
Kdo má rád hrst hrozinek namočených v rumu
Pokud se bude náplň zdát moc tuhá přidejte podle potřeby marmeládku.Tato náplň....
je vláčná, velmi jemná....
TVAROHOVÁ: Poznámka tvaroh ( ne vanička) koupím dva dny předem, dám do bílého plátna a nechám vykapat vodu.Jinak je řídký a styl zahuštění krupicí a tak je nehodný buchet. 75 dkg tvarohu
cukr moučka podle chuti asi 25 i více deka.
dva žloutky
1 van.cukr
rozinky namočené v rumu asi 24 hodin
citronová kůra z půl citronu
1 kg mouky hladké
20 dkg cukr krupice
½ Litru mléka, pokojová teplota, nebo ohřeju na vlažno.
1 kostička droždí.
2 lžíce rumu
Trošku citron kůry
2 vanilkové cukry.
2 vejce trochu osolit finta aby záviny byly vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 4 dkg a k tomu přidáme vrchovatou lžíci sádla a ještě 4 lžíce oleje .Vše nechám rozpustit před vložením do pekárny.
Příprava těsta: vejce ,tuk a,sůl,citron kůru,rum a vejce , mléko mouku,cukr a droždí.V tomto pořadí dáme do pekárny.Zapneme program těsto.
Po nakynutí máme z kila mouky 3 velké záviny a 1 mazanec.
Náplň maková.
500 g mák míchaný s cukrem koupený hotový
1 ½ deci mléka
Mák s mlékem dáme vařit do mlékovaru promícháme a necháme 10 minut vařit.Kdo nemá mlékovar musí míchat.
Do uvařené směsi přimícháme 4 vrchovaté lžíce povidel,10 deka nastrouhaného perníku,1-2 lžíce rumu,a trošku citron kůry + malou lžičku skořice.
Pokud se bude náplň zdát moc tuhá přidejte podle potřeby povidla.Tato náplň....
je vláčná, velmi jemná.... včera pečeno dnes není ani drobek.
Zpracujeme těsto vyválíme obdélník.Z máslového těsta vyválíme poloviční obdélník a položíme na netukové těsto.Přeložíme netukové těsto, aby tukové bylo uschováno uvnitř.Vezmeme váleček a vyválíme na původní velikost.Pak těsto znovu přeložíme pak přeložíme natřikrát, rozválíme, pak znovu a znovu natřikrát, podle fotek a rozválíme to zopakujeme asi 3-4 x .Pokud je těsto moc měkké dáme na chvilku do lednice.Pak vyválíme a děláme co se nám zlíbí.Já jsem dělala trojůhelníčky plněné nutelou a pudinkové šnečky.
1/2 kg mouky Mouku dáme 25 dkg hladké a 25 dkg polohrubé
20 dkg cukr krupice
1/4litru mléka,
1 kostičku droždí.. Lépe kyne a je jemnější s celou kostkou.
1 van cukr
1 vejce trochu osolit finta aby koláče bylý vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 2 dkg a k tomu přidáme rovnou lžíci sádla a ještě 2 lžíce oleje
PŘÍSADY DÁME V TOMTO POŘADÍ
Mléko, vejce, tuk,na to všechny suché přísady,,nahoru droždí.Zapneme program těsto.
POSTUP PŘÍPRAVY
Lístkové těsto rozválet na malý obdélník.
Nakynuté těsto rozválíme na obdélníkovou placku, jednou tak větší, než lístkové těsto. Polovinu kynutého těsta poklademe tenkými plátky másla.Na máslo položíme obdélník z lístkového těsta přeložíme na
to prázdnou polovinu kynutého těsta a rozválíme na jednou tak vetší obdélník.Rozválené těsto přeložíme 4 x a znovu rozválíme.Toto zopakujeme 3 x. Rozválíme na placku asi půl cm a nakrájíme rádýlkem na čtverce.Naplníme náplní a přeložíme do trojůhelníku a spoje mázneme vajíčkem a dobře zamáčkneme.Necháme asi 40 minut kynout,pak namažeme vejcem a dáme péct.Na 180-200°C pečeme do zlatova.
Na croasanty vezmeme klasickou nutelu.
Uvaříme si z půl litru mléka a dvou van pudinků hustý pudink,Osladíme ho asi 5 lžícemi cukru..Dáme do studené vody a rychle prochladíme. Šneky uděláme takto.Těsto vyválíme.. jako na závin naplníme zarolujeme a pak krájíme na 2 cm plátky položíme na peč.papír.Necháme kynout stejně jako koláčky,asi 35 -50 minut.Pomažeme vejcem a dáme péct.
1 kg mouky hladké
20 dkg cukr krupice
½ Litru mléka, pokojová teplota nebo ohřeju na vlažno.
1 kostička droždí.
2 lžíce rumu
2 vanilkové cukry.
2 vejce trochu osolit finta aby koblžky a knedlíky byly vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 4 dkg a k tomu přidáme vrchovatou lžíci sádla a ještě 4 lžíce oleje .Vše nechám rozpustit před vložením do pekárny.
Příprava těsta: vejce ,tuk a,sůl,citron kůru a vejce , mléko mouku,cukr a droždí.V tomto pořadí dáme do pekárny.Zapneme program těsto.
Po nakynutí máme z kila mouky merunkové knedlíky 32 kousků a 36 koblížků.
Knedlíky vařené v parním hrnci.
koblížky smažíme na větší vrsvě oleje nebo sádla.
Odložíme na papírové útěrky a necháme odsát tuk.
To co vidíte na fotkách je z jednoho kila mouky.
1 kg mouky hladké
20 dkg cukr krupice
½ Litru mléka, pokojová teplota nebo ohřeju na vlažno.
1 kostička droždí.
citronová kůra z půl citronu
2 vanilkové cukry.
2 vejce trochu osolit finta aby Honzíkovy buchty a koláčky byly vláčné a netvrdly je v tuku, dáme si rozpustit máslo asi 4 dkg a k tomu přidáme vrchovatou lžíci sádla a ještě 4 lžíce oleje .Vše nechám rozpustit před vložením do pekárny.
Příprava těsta: vejce ,tuk a,sůl,citron kůru a vejce , mléko mouku,cukr a droždí.V tomto pořadí dáme do pekárny.Zapneme program těsto.
Po nakynutí máme z kila mouky toto co vidíte na fotkách.
2 pekáčky Honzíkovy buchty.
2 plechy šneky s valnimixu což je puding za studena termostabilní.Je ho možno i péci.
1 věnec pletený ze 3 pramenů.