STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA

Vláček kolejáček

Vláček kolejáček

Vláček kolejáček

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

pro inspiraci Potahováno marcipánem a čokoládovou hmotou.. dělám si sama. Korpus :5 vajíček 5 lžic cukr moučka 1 van.cukr 1 lžička prášek do pečiva 3 lžíce olej slunečnice 4 lžíce oříšků jemně mletých 5 lžic mouka polohrubá. Na vymazání plechu sádlo a pol.mouka.Nepéct na peč papíru.Důvod napsán v postupu přípravy,proč nééééé!!!!!!!!!!!!!!! NA TENTO VLÁČEK PEČEME 2 PLECHY.TUDÍŽ DVOJITA DAVKA. POSTUP NA POTAHOVACÍ HMOTU Z ČOKOLÁDY. 2čokolády na vaření rozpustit ve vodní lázni.( pro mamči,které začínají, je to takto.Do většího kastrůlku si dáme vodu, do něj posadíme menší kastrůlek, tak,aby aspoň 1 cm toho druhého byl ponořen do vody.Do horního vložíme 2 čokolády a zapneme ohřev.) jakmile se čokolády rozpustí přidáme 2 lžíce kukuřičnoječného sirupu a dobře promícháme.Foto sirupu přikládám dostane se v márketech ve zdravé výživě, cena se pohybuje, asi kolem 50 kč za láhev.Takto udělanou čokoládu a hlavně dobře promíchanou.. naleju na plech vyložený alobalem.Nechám v pokojové teplotě vychladnout.Jakmile začne tuhnout ,tak pomalu balím jako roládu.POZOR né s alobalem.Až ji mám celou srolovanou vznikne vám super šiška, která vydrží v lednici 4- 5 měsíců.Jen si vždy ukrojíte potřebné množství.Uchovávám v alobalu a ještě v mikroten sáčku.Při práci s čokoládou musíme být rychlí a moc nepropracovávat tála by nám.. Pokud bude někdo chtít přidám i recept na čokoládu mléčnou, jako potahovací hmota. KRÉM:1/4 LITRU VODY 1 PUDINK VANILKA 25 DKG CUKR.Svaříme pudink vychladit a našleháme 2 másla, do nich po trochách zašlehat pudink. Zásadní chyba je u potahu marcipánem, řídký krém, pokud nedodržíte postup a dáte pudink z mléka který pustí vodu,je pak malér na světě.Marcipán se vám začne topit a sjede dolů. Pokud budou dotazy, pište do vzkazíků odpovím. Marcipán 6 lžic cukr moučka 3 lžíce sušené mléko prosát.1 lžíce kukuřičný sirup.POZOR TENTO JE JINÝ NEŽ NA POTAH ČOKOLÁDY,JE ČIRY.Pár kapek mandlové aroma a trošku vody, dám jednu lžíci a pokud je málo přidávám po kapkách.

POSTUP PŘÍPRAVY

Našleháme sníh do tuha zašleháme 2 lžíce cukru.Pak po jednom zašlehám žloutkya zbývajíci 3 lžíce cukru.Do husté pěny nakonec zašlehám 3 lžíce oleje.Vypnu šlehač, zbývající sypké ingredience,smíchám v míse a po lžících zamíchám ručně .NEPECT NA PEČ PAPIRU NA MAŠINKU POTŘEBUJET,PRÁVĚ TY KRASNĚ ZAOBLENE ROHY.Plechy vytřu sádlem a vysypu polohrubou moukou,Tady máte jistotu,že při podebráni.. půjde piškot krásně z plechu

Piškot necháme vychladnout,pak si jej nakrájíme,zakulacené rožky využijeme na mašinku.Krájíme velikost 10 cm na šíři a 18 cm na délku.Ma mašinku si ukrojíme ze zbytků ještě 2 čtverečky na boudu,pro strojvůdce.8x 10 cm.slepíme dva pásy 18 cm krémem,Mašinku skládáme tak,že oblé rožky máme ve předu, to znamená jeden je.. tak jak jsme upekli a druhý přiložíme zrcadlově,tím pádem jako dnem nahoru.A rožky dorovnáme podle těch oblých nožemJá jsem dávala trošku marmelády a na to krém pudinkový máslový.Mázneme i po vrchu a boky krémem a dáváme do chladna.Další si namažeme budku pro strojvůdce.Dame do lednice.Vagonky jsou jednoduché, krájíme pásy 15 x 8 a lepíme dohromady 2.Mázneme každý shora i boky krémem a směr chladno.Pak už jen potah a zdobení marcipánem a umístíme náklad.Mašinka spodní část potah čokoládou, vyválím z lednice mezi 2 igelity a potáhnu. vrchní díl strojvůdce je marcipán žlutý,na něm jsou modrá okýnka, lepím jednoduše namočím prst do vody, přejedu mokrým prstem a nalepím okýnko.Očička bílý marcipán vyválet ,vykrojím kolečka a nalepím zase jen vodou.Očička hnědé je čokoláda a kolečko a průměr menší,přilepím kapkou čokolády.Řasy vyválím tenoučkou tyčinku, musí mít špičku a ohnu.Připravím si všechny a pak jen kápnu, kapku čokolády a řasy poskládám.Vagonky potah a fantazie.. co tam dát, na jednom bombonky,na druhém Hořické trubičky jako klády dřeva a na třetím malé cisterny z čistého marcipánu,dětem na mls.Kola jsou lepena čokoládou a to samé oplatky, aby držely bombonky.Komín je marcipán vykrojená 3 kolečka o síle asi 1/2 cm od nejmenšího a spojená.Dotvarovaný v ruce a vyhlazený.
Ne 27. leden 2008, 12:09:54 CET
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36741 | 40%)
Ne (27929 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one