STRÁNKY JSOU TVOŘENY V PROHLÍŽEČI MOZZILA
6-hranný dort

6-hranný dort

POTŘEBNÉ PŘÍSADY:
11 vajec velikosti L, 11 lžic mouky polohrubé vrchovaté, 11 lžic cukr moučka, 5 lžic oleje, 7 lžic ořechů, 2 vanilkové cukry, 2 lžičky prášek do pečiva rovné

NÁPLŇ:
3 másla z 1 litru vody, 4 vanilkové pudinky a 40 dkg cukru
- uvaříme pudink.

MARCIPÁN:
12 lžic vrchovaté cukr moučka, 6 lžic mléko sušené polotučné, 2 lžíce glukozový sirup (K zakoupení u firmy Wilton), asi 3-4 lžice vody , pokud je málo přidávat po kapkách. Mandlové aroma pár kapek a ovoce jaké kdo má rád, prokládáme jen spodní díl.

POSTUP PŘÍPRAVY:
TĚSTO:
Vyšlehat sníh, zašlehat do něj polovinu cukru + vanilkový cukr, pak zašlehat po jednom žloutky a po žloutcích zbývající cukr.Poté zašleháme olej a vypneme šlehač. Zbývající ingredience, zamícháme vařečkou nejdříve po lžících mouku s práškem do pečiva a nakonec oříšky. Formu vymažu vepřovým sádlem a vysypu polohrubou moukou. Máte jistotu, že se upečený dort nikde nepřilepí a vyklouzne z formy sám.

KREM:
Uvaříme pudink a necháme vychladit.
Našleháme másla a pudink po lžících přišleháváme do hladkého krému. Možno přichutit kávou, silnou asi 4 lžíce vychlazená, nebo rumem, jak kdo má rád.

MARCIPÁN:
Vše do mísy a propracovávat, až je těsto vláčné a tvárné. Pozor na vodu jen jemně. Rozvaluji marcipán bez sáčku na hladké ploše, podsypávám solamylem, jde to dobře a nic se nelepí. Pokud je na marcipánu zbytek solamylu, tak ho setřu čistou útěrkou a je hotovo.
 Dobrou chuť.

Ne 27. leden 2008, 12:13:26 CET
rajnochova.l

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (36739 | 40%)
Ne (27929 | 30%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one